W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Rinia – 18-Korriku 4:0. Forgot account? Ndryshimi është bërë pas refuzimit të Serbisë që të nënshkruajë një dokument ku përdoret termi “Republikë e Kosovës” dhe jepet zotimi për […] Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë Home > Liga e Parë # EKIPI N F B H +-PIKË * Dënuar nga Komisioni Disiplinor me -6 pikë. Superliga e Kosovës në Basketboll (Anglisht: Kosova Basketball Superleague) e njohur edhe si IP Superliga e Basketbollit të Kosovës për shkaqe të sponsorizimit, është liga më e lartë e basketbollit profesional për meshkuj në Kosovë.Superliga e Basketbollit u themelua në vitin 1991. 1032. Nga. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. 1.7K likes. Liga e parë e Kosovës numëronte 20 skuadra, ndërsa ligat tjera mvarësisht nga Regjionet, por ndeshjet luheshin vetëm nëpër fusha të improvizuara, në kushte shumë të vështira. 16:08, 29 Dhjetor 2020. Contact Liga E Dyte E Kosoves on Messenger. FUSHË KOSOVA - FERRONIKELI: 19/10/2019 (JAVA II) 3 - 0. Dushkaja – Opoja 1:1. Liga e Dytë – Java e 8-të . Instagram did not return a 200. Ndërkohë Superliga e Kosovës në futsall pritet të nis garat me 20 qershor. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Ai … It consists of 26 teams that are divided geographically in two groups and play each other twice (home and away) during the season. Sipas Xharrës, sshtrimi i iftareve nëpër rrugët e qytetit nuk është asgjë tjetër veçse demonstrim pushteti. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. • Liga e parë e Kosovës •. Java e tetë e Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndeshjet i zhvillon në tri ditët e ardhshme, të shtunën, të dielen dhe të hënën. FERIZAJ - VËLLAZNIMI: 19/10/2019 (JAVA II) 1 - 3. 3:29. Superliga M. PRISHTINA VOLLEY M - DRENICA: 27/10/2019 (JAVA III) 0 - 3. Play-out. Ngritje në Superligë . Orët e liga të Kosovës. Liga e Dytë e Kosovës. SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E TRETË . Më poshtë gjeni takimet e javës së tretë të Superliges së Kosovës në Volejboll dhe tabelat përkatëse. Liga e Parë F Lindje. Tabela # Club. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Të kujtojmë se Liga e Parë e Kosovës në futboll nis një javë me vonë se elita, çka i bie që të shtunën dhe të dielën të zhvillohen ndeshjet e para. Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation. REZULTATET DHE TABELAT - SUPERLIGA E KOSOVËS JAVA IV. Pinterest. Shumë gjëra serioze na ndodhen në Kosovë qw nga pas lufta. THERANDA - DRITA: 19/10/2019 (JAVA II) 3 - 0. Gjithcka per football. Tabelat + rezultatet. Rezultate, tabela, statistika dhe shumëçka tjetër nga Liga e Dytë e Kosovës Java e 1-re 21-22.08.2010 Feronikeli - Lepenci 0 : 1 Ramiz Sadiku - Llapi 0 : 0 Rahoveci - Drita 1 : 1 Besiana - Dukagjini 1 : 0 2 … This is an overview of the market values of the players of the selected competition, sorted by the highest market values. Detailed. Page Transparency See More. Iliria – Minatori 5:1. LIGA E PARE E KOSOVES NE FUTBOLL 2010 2011. “Liga Unike e Basketbollit, hap i vogël por i rëndësishëm drejt bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë” Madhësia e tekstit. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. admin - 27 Shkurt 2016. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. This page shows the detailed table for a competition. Kjo listë përmban ekipet e Ligës së Tretë të Kosovës për sezonin 2007/08. 3 ndeshje luhen të shtunën, 4 të dielën, kurse xhiroja mbyllet ditën e hënë me duelin mes Ramiz Sadikut dhe Vllaznisë, takim ky që zhvillohet në fushën e 2 Korrikut. Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë 2019/2020 Home > Liga e Parë 2019/2020. Lajmin e ka bërë të ditur Komitet Ekzekutiv i FFK-së, por edhe […] Not Now. SUPELIGA MESHKUJT. Play-off. Rënie nga liga. TABELA AKTUALE Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Liga 3 e Kosovës në sezonin 2007/08: Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. 361 people like this. Volejboll SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E TRETË FVK 1 year ago 5 0 Read Time 52 Second . The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës), also known as the IPKO Superleague of Kosovo (Albanian: IPKO Superliga e Kosovës) for sponsorship reasons with IPKO is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Gallery # player Nat. Share. Tue Oct 29 , 2019. Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. L. Liga e Tretë e Kosovës 2007/08; Last edited on 30 mars 2014, at 19:17. Community See All. WhatsApp. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . Liga e Dytë e Kosovës‎ 1 F Liga e Parë e Kosovës‎ 1 F Liga e Tretë e Kosovës‎ 1 F. P Përfaqësuesja kosovare e futbollit‎ 1 K, 8 F. S Superliga e Kosovës‎ 4 F. Faqet në kategorinë "Futbolli në Kosovë" Kjo kategori ka 10 faqe nga 10 gjithësej. Facebook Messenger WhatsApp. The Kosovo Basketball Superleague (Albanian: Superliga e Kosovës në Basketboll) and known as the IP Superliga e Basketbollit due to sponsorship reasons is the top men's professional basketball league in Kosovo.Basketball Superleague was founded in 1991. RAIFFEISEN SUPERLIGA E KOSOVES NE FUTBOLL 2010 2011 Java e 5-te Hysi - Ballkani 1-1 - Duration: 3:29. sportalb 1,567 views. Analisti politik Skender Zogaj, ka pohuar se Kosova është duke e ndjekur besnikërisht modelin e Shqipërisë Londoneze, që edhe pas 107 vitesh të shpalljes së shtetësisë, nuk po mund të bëhet shtet i lirë dhe as i pavarur për shkak të kapjes së shtetit nga strukturat kriminale. E diel. Besa W. W. L. W. W. 20 12 4 4 29 11 18 40 2. Sports League . Beslidhja – Vjosa 1:2. Kjo faqe eshtë hapur vetëm për një qëllim - të ju mbajmë të informuar për cdo të re në Ligën e parë të Kosovës në futboll. At the end of the season, the top two teams in the division are promoted to the Second Football League of Kosovo. Nëpër stadiumet e futbollit të Kosovës luanin tani 8% e popullatës së gjithmbarshme të saj, pra vetëm serbët. Nga Skënder MULLIQI. Liga e Tretë is the fourth level of football in Kosovo. Top market values Superliga e Kosovës . or. Twitter. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led the table and how long they stayed there. Ajo thotë se kjo gjë bëhet me qëllim, për të demonstruar pushtetin politik të fesë islame. Create New Account. PEJA - PRISHTINA VOLLEY M: … 16 posts 1; 2; Next; SPORTIKOMBETAR Posts: 56 Joined: Tue Aug 17, 2010 11:03 pm. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Deçani – Ratkoci 6:2 (Leshani dhe Besa pushuan) Grupi (B) – Java e 9-të. Instagram. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. 7.1K likes. THERANDA F - MALISHEVA: 19/10/2019 3 - 0. L.Beranit – R.Kosoves 3:1. Federata e Pingpongut e Kosov ë s ka t ë an ë tar ë suar 21 klube nga qytete t ë ndryshme t ë Kosov ë s. Design by Tickmedia Creative Studio Prishtina, Kosovo Shtëpia e Sporteve, Rr. Grupi (A) E diel. LIGA E PARE E KOSOVES NE FUTBOLL 2010 2011 . Njohja e ndërsjellë, emërtimi Republika e Kosovës, çështja e Ujmanit- janë pikat që ishin përfshirë e më vonë janë hequr nga marrëveshja, që u ishte prezantuar palëve nga zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë. Facebook. Liga E Dyte E Kosoves. … Galaksia – Bashkim (K) 0:6. Mirësevjeni :) (y) Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Liga e Parë F Perëndim. Liga e Parë M. VJOSA - LIBERO: 19/10/2019 (JAVA II) E anuluar . See more of Liga E Dyte E Kosoves on Facebook. Superliga e Kosovës, fitorja e shtatë radhazi për Ponte Prizrenin. Volejboll VAZHDOJN SEMINARET PËR TRAJNERË . 27/10/2019 (JAVA III) 3 - 2. Log In. “Sa e … Por ajo që tash po ndodhë, është diqka tepër e rëndë, e pa parashikuar dhe shumë shqetësuese. Ajo drejtohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës. About See All. M W D L GF GA GD Pt 1. Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka komentuar formimin e Ligës së përbashkët të basketbollit Kosovë-Shqipëri (Liga Unike e Basketbollit). 0. Periskopi.com 10 Shtator 2020, 22:02 Lajme. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Gazetarja Arbana Xharra ka postuar dy foto se si Iftari në Kosovë, tashmë shtrohet në mes të rrugës. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Position: Main positions: Age group: Compact. Faqet në kategorinë "Liga e Tretë e Kosovës" Kjo kategori ka vetëm këtë faqe. Ponte Prizreni e ka mundur Sigal Prishtinën në udhëtim me rezultat 70:80 (18:18, 12:27, 15:12, 25:23), në kuadër të javës së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Table Superliga e Kosovës 19/20 . T. Çanga – Bashkimi (GJ) 2:1. Vazhdon Superliga e Kosovës në javën e katërt në Volejboll për femra dhe meshkuj, këtë javë luhen takimet : Për ju. 364 people follow this. Post by SPORTIKOMBETAR » Sat Aug 28, 2010 12:04 am. Me vendim të fundit të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së në mbledhjen e mbajtur dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll, por edhe të gjithë ligat tjera përcjellëse janë anuluar. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Follow Me! Sports League. AS VUSHTRIA F - KAÇANIKU F: 19/10/2019 0 - 3.